Maria Grzybek – absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła oraz Restauracji i Rekonstrukcji Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, mieszka w Kuczkowie, w powiecie Pleszewskim. Była stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na rok 2014/2015.
Poza ceramiką, która jest jej pasją, zajmuje się też grafiką, animacją i malarstwem.
Dużym osiągnięciem malarskim artystki jest obraz przedstawiający św. Marcina – patrona kościoła w Kuczkowie.
W 2012 roku brała udział w konkursie Pogranicza Kultur, w którym zajęła I miejsce.
Jej pierwszą autorską wystawę można było zobaczyć w marcu 2014 roku w holu pleszewskiego kina Hel. Jest laureatką nagrody pleszewskiego starosty za uczestnictwo w kulturalnym życiu miasta oraz powiatu. Reprezentowała Pleszew w wojewódzkim finale plebiscytu Człowiek Roku 2014 i została nominowana do tego tytułu. Otrzymała także I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie „Zduny – miasto trzech kultur” oraz wyróżnienie Prezydenta Kalisza w projekcie „Malarstwo plenerowe – moje miasto” w ramach programu „Śladami przeszłości – 750-lecie lokacji Kalisza”.
Jej prace były prezentowane w galeriach w Kaliszu, Zduńskiej Woli, Wrocławiu i teraz w Krakowie w Galerii Glasserium.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This
ZAPISZ SIĘ DO NASZEJ LISTY MAILINGOWEJ
TWOJE DANE NIGDY NIE ZOSTANĄ UDOSTĘPNIONE OSOBOM TRZECIM

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Ci najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij